Stambuł za darmo zwiedzanie miasta z liniami lotniczymi
||

Chcesz zwiedzić Stambuł za darmo? Co trzeba wiedzieć i jak zapisać się na wycieczkę z Turkish Airlines

Chcesz zwiedzić Stambuł za darmo? Każdy by chciał! Oto sposób, w jaki możesz zobaczyć najciekawsze miejsca w Stambule zupełnie bezpłatnie.

Stambuł za darmo zwiedzanie miasta z liniami lotniczymi
Stambuł za darmo? Zwiedzanie miasta z liniami lotniczymi

To tyle, jeśli chodzi o klikbajty – na świecie nie ma nic za darmo!

Fakt jest jednak taki, że jeśli wykupisz sobie dowolny bilet na przelot tureckimi liniami lotniczymi Turkish Airlines, a połączenie będzie obejmowało przesiadkę w Stambule, możesz zapisać się na bezpłatne zwiedzanie Stambuły. Bezpłatne, ale jednak wliczone w cenę Twojego biletu lotniczego 😉

Skorzystałam z takiej opcji podczas rezerwowania mojego biletu powrotnego z Gruzji. Specjalnie wybrałam przelot Turkish Airlines z Tbilisi do Warszawy, i zaplanowałam go tak, by w Stambule mieć minimum 6 godzin na przesiadkę. A i oferta cenowa była korzystniejsza, niż bezpośrednie połączenie do Warszawy LOT-em.

Szukaj przelotu na Twój wyjazd:

Bezpłatne zwiedzanie Stambułu tureckie linie lotnicze oferują wszystkim swoim pasażerom, niezależnie od tego jaką klasą podróżują i czy ich samolot był opóźniony, czy planowy. Jak zapisać się na taką wycieczkę?

Bezpłatne zwiedzanie Stambułu z Turkish Airlines

Trzeba wiedzieć, że nie można zapisać się na takie zwiedzanie z wyprzedzeniem. Po przylocie do Stambułu należy przejść odprawę paszportową i wyjść do hali przylotów. Nie trzeba odbierać bagażu – został on nadany bezpośrednio do naszej destynacji. W hali przylotów znajduje się stanowisko Hotel Desk & Touristanbul, gdzie po okazaniu naszego biletu lotniczego jesteśmy zapisywani na wycieczkę. Jest kilka wariantów zwiedzania – wszystkie możesz sprawdzić tutaj.

Stambuł za darmo zwiedzanie miasta z liniami lotniczymi
Każdy uczestnik otrzymał zawieszkę na bagaż podręczny i na szyję, dzięki temu byliśmy rozpoznawalni w tłumie turystów 😉

Nasze zwiedzanie zaczynało się o 08.30 i trwało do 15.00. Autokarem jedziemy do centrum miasta w towarzystwie przewodnika (języka angielski). Co ważne, linia lotnicza bierze na siebie odpowiedzialność za to, by przywieźć Was z powrotem na lotnisko na czas tak, by zdążyć na Wasz dalszy lot.

W naszym planie zwiedzania mieliśmy śniadanie i lunch (wg mnie nie do końca było to potrzebne – wolałabym więcej czasu mieć na zwiedzanie) oraz bilet wstępu do Pałacu Topkapi. W programie zawarte było oprowadzanie po placu Sułtana Ahmeda, czyli to, co najważniejsze w Stambule – obeliski, Błękitny Meczet, Hagia Sophia (z zewnątrz) i wspomniany Pałac Topkapi, a także odrobina wolnego czasu na zakup pamiątek.

Zwiedzanie Stambuł za darmo – czy warto?

Podsumowując – rzecz warta rozważenia przy planowaniu podróży tureckimi liniami. Samodzielny wypad na miasto z lotniska oddalonego o około 40 km dla osoby nieznającej Stambułu jest praktycznie niemożliwy. Sam przejazd w jedną stronę trwa około półtorej godziny i ryzykujemy spóźnienie na nasz samolot. Oczywiście, takie zwiedzanie jest pełne pośpiechu, ale może zachęcić Cię do ponownego odwiedzenia miasta – jak to było w moim przypadku. Albo stwierdzisz, że ten jeden raz wystarczy 😉

Stambuł za darmo zwiedzanie miasta z liniami lotniczymi
Jak zorganizować wyjazd do Stambułu na własną rękę? Przeczytaj moje wpisy

City break do Stambułu? Zobacz jak przygotować swoją podróż na własną rękę:


Obserwuj mnie na Instagramie!

W każdym tygodniu nowe rolki z podróżniczymi inspiracjami:

SilverMint Makuch2000 Instagram

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.