Gdzie nocować w Palermo? blog Skarby z podróży
||

Gdzie nocować w Palermo? Zobacz tę perełkę z widokiem na katedrę!

Gdzie nocować w Palermo? Mam piękną perełkę do polecenia na Twój city-break w Palermo.

Oto miejsce w samym centrum historycznym miasta i do tego z niezwykłym widokiem. Mieszkanie to znajduje się w pałacu miejskim księżnej! Jest spore, dlatego dobrze nadaje się na pobyt z rodziną lub przyjaciółmi.

Gdzie nocować w Palermo? blog Skarby z podróży
Widok z naszego balkonu na katedrę w Palermo

Gdzie nocować w Palermo? W pałacu z widokiem na katedrę!

To autentyczny palazzo z XVII wieku, którymi Palermo jest po prostu przepełnione. Jest ich mnóstwo i nadają niezwykłego, przesyconego historią, klimatu. Wchodzisz do bramy z głównej ulicy i przenosisz się w czasie. Dziedzińce, zakamarki, wąskie przejścia, kolumny, jakieś rzeźby. Zaniedbane stare mury z plątaniną kabli. U nas byłyby to perełki, a tutaj to coś pospolitego. No moje klimaty! W pałacu do dziś jedno z mieszkań zajmuje książę i principessa. Książę Gaetano Starabba był kierowcą rajdowym, znanym w latach ’60.

Na drugim piętrze Palazzo Starabba znajdował się nasz apartament. Pewnie przez to, że mieszkania wydzielano z pomieszczeń w różnym układzie, nasze było bardzo długie i dość wąskie. W sumie miało dwie sypialnie (mogą tutaj nocować 4 osoby) z podwójnymi łóżkami, łazienkę, aneks kuchenny i salon. Łącznie było to około 100 m kw., ale przez to, że tak było wąsko, do łazienki z salonu była bardzo daleka droga 😉

Właściciel, Francesco, to przemiły człowiek i bezproblemowy. Polecił nam knajpki, miejsca, gdzie warto pójść, co robić, opowiedział o historii miejsca. Najlepsze, czyli otwarcie okiennic wychodzących na plac katedralny, zachował na koniec. Mieszkanie nie ma telewizora, bo zamiast oglądać reklamy, po prostu otwierasz okiennice i kontemplujesz detale architektoniczne tej wspaniałej budowli, obserwujesz ludzi, światła i chłoniesz klimat miasta z kieliszkiem wina w ręce.

Gdzie nocować w Palermo? blog Skarby z podróży
W tym apartamencie nie potrzebny jest telewizor

Plusy: samo centrum miasta, blisko do innych obiektów wartych zobaczenia, genialny widok.

Minusy: dla mnie nie były one uciążliwe, ale może dla kogoś będą, więc warto wiedzieć, że dzwony katedry wygrywają Ave Maria o 7 rano i 7 wieczorem, w pobliżu jest szkoła, której dzwonek i gwar jest obecny, wieczorami słychać miejski szum, choć sama strefa przed katedrą jest wolna od ruchu samochodowego.

Noclegi w Palermo – pozostałe propozycje

Inne moje typy, które zapisałam w ulubionych na bookingu, a mogą Ci się spodobać, to:

Palazzo Sovrana

Terazze Ginevra

Attico San Matteo

Hotel Quattro Canti

Casa Nostra Hotel

Hotel Politeama

Może coś z nich wpadnie Ci w oko, jeśli Cathedral View nie będzie dostępne.

City break w Palermo? Co zobaczyć?

W tym wpisie zawarłam plan naszego pobytu, z ciekawymi miejscami oraz polecanymi restauracjami w Palermo. Polecam lekturę! Palermo to świetny pomysł na jesienny city-break!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.