Gdzie zjeść w Gdyni z dziećmi?
||||

Co dzieci jedzą na wyjazdach? cz.3 – Gdynia

Pizza, nuggetsy, smażona ryba z frytkami… Jak tam jedzenie Twoich dzieci nad polskim morzem?

Na szczęście Gdynia to nie jest “typowe jedzenie nad Bałtykiem”. To miasto ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o dobrą kuchnię. Mam wrażenie, że liczba miejsc, gdzie można dobrze zjeść jest nawet większa niż w naszym rodzinnym Wrocławiu. Choć oczywiście plażowy fast-food też ma swoją bogatą ofertę 😉

Odwiedzamy Gdynię przynajmniej raz do roku. W sumie lubimy wracać w te same, sprawdzone miejsca, ale za każdym razem staramy się sprawdzić też coś nowego. W uzupełnieniu do mojego artykułu o 8 naszych ulubionych miejscach do odwiedzenia w Gdyni z dziećmi, wypisałam tutaj restauracje, w których jedliśmy ostatnio w czasie pobytu w Gdyni. Na końcu są też inne polecane adresy (głównie przez Obserwatorów na moim Instagramie), których jeszcze nie odwiedziliśmy, ale mamy zamiar przy najbliższej okazji.

Oto moje odpowiedzi na pytanie:

gdzie zjeść w Gdyni z dziećmi?

Tawerna Orłowska

To miejsce odwiedzam zawsze, gdy jestem z dziećmi w Orłowie. Tawerna bardzo klimatyczna i ma piękny widok z okien na morze. Jest bardzo duży wybór ryb, także wędzonych. Sezonowo świeże ryby (dorsz, flądra, belona, okoń, łosoś). Zupy, dania z owocami morza, ulubione przez dzieci kalmary i oczywiście desery na koniec. Do 14.00 można kupić wędzone ryby w mieszczącym się na tyłach tawerny Ryneczku Rybnym. Tawerna Orłowska.

Gdzie zjeść w Gdyni z dziećmi - Tawerna Orłowska
Tawerna Orłowska

Krew i Woda

Doskonała kuchnia i obsługa, dość elegancko, ale bez sztywnej atmosfery. Śmiało można przyjść tutaj z dziećmi na dobrą, rodzinną kolację. W menu stałym i sezonowym (wypisanym na ścianie) są głównie ryby i owoce morza (homary łażą w akwarium), ale także dania mięsne i dobre desery. Urzekły mnie dania dla dzieci. Okazuje się, że można zaoferować w menu dla dzieci coś więcej niż paluszki rybne i nuggetsy. Dzieci dostają delikatnie upieczoną porcję świeżego fileta z dorsza, nie za dużą, bez nasiąkniętej tłuszczem panierki. Do tego ziemniaczki w wybranej przez dziecko formie, lub kopytka, chrupiąca fasolka szparagowa lub słodkie buraczki. Dzieci wymiatają talerze do czysta. Krew i woda.

Gdzie zjeść w Gdyni z dziećmi - Krew i Woda
Krew i Woda
Gdzie zjeść w Gdyni z dziećmi - Krew i Woda
A co oni tam gotują?
Gdzie zjeść w Gdyni z dziećmi - Krew i Woda
Pieczony dorsz – danie z menu dla dzieci
Gdzie zjeść w Gdyni z dziećmi - Krew i Woda
Restauracja Krew i Woda

Pizzeria Francesco

Czymże byłby wyjazd nad morze z dziećmi bez pizzy? Na pizzę trzeba iść, ale trzeba też dobrze trafić. Tuż przy naszym wynajętym mieszkaniu przy ul. Antoniego Abrahama działa pizzeria z oryginalną pizzą w neapolitańskim stylu. Prowadzona przez Włochów. Z czystym sumieniem polecam, oczywiście, jeśli lubisz ten rodzaj ciasta – z wysokimi przypieczonymi brzegami i cienkim spodem. Dobre są też makarony. Pizzeria Francesco.

Gdzie zjeść w Gdyni z dziećmi - Pizzeria Francesco
Pizzeria Francesco
Gdzie zjeść w Gdyni z dziećmi - Pizzeria Francesco
Pizza neapolitańska

Jeszcze więcej inspiracji na wycieczki w nietuzinkowe miejsca Dolnego Śląska!

Zobacz “Mój nieoczywisty Dolny Śląsk” – interaktywny przewodnik, z dokładnymi lokalizacjami setek miejsc, mapami, wskazówkami, poleceniami noclegów i gastro oraz mnóstwem ciekawych historii.

Mój nieoczywisty Dolny Śląsk
Mój nieoczywisty Dolny Śląsk

Gdzie zjeść w Gdyni z dziećmi - Pizzeria Francesco
Carbonara

Mondo di Vinegre

Elegancka restauracja działająca w budynku zabytkowego Dworca Morskiego, w którym mieści się też Muzeum Emigracji. Byliśmy tutaj bez dzieci, ale w menu są też dania przewidziane dla nich. Szczególny urok ma wieczorem, gdy przez okna widzimy oświetlony gdyński port i wpływający do niego prom Stena Line. Miejsce z tych droższych, ale bardzo smacznych. Mondo di Vinegre.

Bar Przystań

Jeśli chcecie iść do typowej smażalni przy Skwerze Kościuszki, ale trafić dobrze, warto wybrać Bar Przystań. Zresztą to jedna z niewielu smażalni działająca poza sezonem. Ma przytulne wnętrze, smaczne ryby i nie czuć okropnie fryturą. Bar Przystań.

Piekarnia Piotr Gotowała od 1936 r.

Tak wiem, piekarnia to nie restauracja, ale każda mama przyzna, że dobra bułeczka potrafi zdziałać cuda ? Pieczywo o bardzo dobrym, tradycyjnym smaku. Piekarnia Piotra Gotowały ma w Gdyni kilka punktów. My zaopatrywaliśmy się w tym przy ul. Antoniego Abrahama. Rano bywają tutaj kolejki.

Piekarnia Piotr Gotowała Gdynia
Piekarnia Piotr Gotowała Gdynia

Inne miejsca, które planuję odwiedzić

rekomendowane m.in. przez Czytelników bloga i koleżanki z Instagrama ? – zostawiam namiary, może się przydadzą:

Sporo rekomendacji znajdziesz też na stronie kulinarnej Gdyni.

Jeśli masz jakieś ciekawe miejsce do polecenia na rodzinny obiad / kolację / śniadanie w Gdyni lub okolicach, koniecznie daj mi znać w komentarzu.


Więcej o zwiedzaniu Gdyni z dziećmi.

Nasze ulubione miejsca w okolicach Gdyni – zima na Nordzie.

Inne artykuły o tym, co dzieci jedzą na wakacjach znajdziesz tutaj: cz. 1 Tyrol i tutaj cz. 2 Chorwacja.


Kolorowanki z rybkami!

Twoje dziecko lubi ryby? Zobacz w sklepie SilverMint kolorowanki z gatunkami ryb słodkowodnych i morskich.

Możecie tworzyć z nich też piękne “podwodne” kolaże!

SilverMint blog kolorowanki ryby
Kolorowanki
Kolorowanki ryby
Kolorowanki ryby
SilverMint blog kolorowanki ryby
Kolaże z kolorowanek

Podobne wpisy

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.