Mostek Pokutnic, Wrocław
|||

Wrocław. Wszystkie punkty widokowe na miasto

Jeśli miałabym polecić jeden najlepszy punkt widokowy we Wrocławiu, to miałabym naprawdę trudny wybór. Miejsc z ładnym widokiem na nasze miasto jest kilka, a każdy inny i każdy ma w sobie "to coś".

Jest wśród nich najwyższy punkt w całej Polsce. Jest mostek z legendą, wieża z krętymi schodami, winda w zabytkowej wieży. Do tego jeszcze punkt widokowy z historycznym lub współczesnym muzeum, a może po prostu kawiarnia?

Wybór jest ciężki, dlatego najlepiej odwiedzić wszystkie te punkty 😉


Zwiedzanie a koronawirus

Muszę zaznaczyć, że w związku z wirusem poszczególne miejsca zmieniły swoje zasady funkcjonowania. Możliwe, że będą się one zmieniały jeszcze w najbliższym czasie, warto więc sprawdzić pod konkretnym linkiem godziny otwarcia i inne wytyczne. Na przykład wrocławska Archikatedra udostępnia punkt widokowy tylko trzy razy w tygodniu, a windą mogą jechać tylko 4 osoby. Podobnie rzecz się ma w Sky Tower - do tłocznej zazwyczaj windy obecnie wsiada jedynie 5 osób i wjeżdża się na punkt widokowy bez towarzystwa osoby obsługującej windę. Dlatego też pod każdym zdjęciem dołączam bezpośredni link do strony obiektu - warto zajrzeć tam i sprawdzić aktualne informacje.


Sky Tower - najwyższy punkt widokowy w Polsce

Sky Tower, Wrocław z dziećmi, punkt widokowy
Wieczór na Sky Tower

Sky Tower to najwyższy punkt widokowy nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce. Widok z 49. piętra jest imponujący! Zobaczysz nie tylko miasto, ale cały Dolny Śląsk. Na pewno widoczna będzie góra Ślęża, a przy dobrej widoczności może uda się dostrzec także Śnieżkę. Punkt jest czynny do wieczora, dlatego warto zaplanować sobie np. podziwianie zachodu słońca. Trzeba pamiętać, że na tarasie widokowym można przebywać tylko 20 minut.

Co widać z okna Sky Tower? Zobacz tutaj

Sky Tower - sprawdź aktualne info info


Jeszcze więcej inspiracji na wycieczki w nietuzinkowe miejsca Dolnego Śląska!

Zobacz "Mój nieoczywisty Dolny Śląsk" - interaktywny przewodnik, z dokładnymi lokalizacjami setek miejsc, mapami, wskazówkami, poleceniami noclegów i gastro oraz mnóstwem ciekawych historii.

Mój nieoczywisty Dolny Śląsk
Mój nieoczywisty Dolny Śląsk


Wieża Kościoła Garnizonowego Św. Elżbiety Węgierskiej

Punkt widokowy Kościół Garnizonowy Wrocław
Punkt widokowy na Kościele Garnizonowym - zimowy widok

Stąd można zobaczyć wrocławski Rynek jak na dłoni. Idzie się stromymi, krętymi schodami. Jest ich do pokonania naprawdę sporo, a przystanków po drodze nie ma wcale! W zimie ten punkt widokowy otwarty jest w niektóre weekendy, te z ładną pogodą - warto wtedy wejść na wieżę i zobaczyć, jak wygląda jarmark bożonarodzeniowy z lotu ptaka.

Tutaj więcej o naszych spacerach wokół Rynku, wizycie na wieży i miejscach, które warto zobaczyć z dziećmi

Kościół Garnizonowy - sprawdź aktualne info


Wieża Archikatedry św. Jana Chrzciciela

Widok z wieży Katedry, Wrocław, punkt widokowy
Widok z wieży katedralnej na Ostrów Tumski

Na jednej z wież wrocławskiej Archikatedry znajduje się niewielki taras widokowy. Co ciekawe, w wieży zainstalowana jest winda. Widok z tarasu jest piękny - możemy popatrzeć z lotu ptaka na Ostrów Tumski, zajrzeć do zadbanych ogrodów biskupich, do których z ulicy wejść nie można... Będąc w okolicy koniecznie trzeba odnaleźć zamurowaną w ścianie katedry głowę podpalacza oraz odnaleźć kluskę na Kluskowej Bramie.

O katedrze, spacerach po Ostrowie Tumskim, bulwarach nad Odrą - co ciekawego zobaczyć z dziećmi?

Archikatedra - sprawdź aktualne info


Mostek Pokutnic

Mostek Pokutnic, Wrocław, punkt widokowy
Tekla i Martynka na Mostku Pokutnic

Mostek Pokutnic, zwany także Mostkiem Czarownic, to wąska kładka pomiędzy wieżami Katedry św. Marii Magdaleny. Punkt obowiązkowy każdej wizyty we Wrocławiu. Jeśli jeszcze nie byliście - koniecznie trzeba! Ten mostek, z postaciami Tekli i Martynki, jest uroczy, a zachody słońca widziane stąd są magiczne! Schody na górę są wygodne, bezpieczne dla dzieci. Na półpiętrach poznamy historię kościoła, a także legendę o Tekli i Martynce.

Więcej o naszej wizycie na Mostku Pokutnic oraz 5 najciekawszych miejsc w okolicy wrocławskiego Rynku

Mostek Pokutnic - sprawdź aktualne info


Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego

Widok z Wieży Matematycznej, punkt widokowy Wrocław
Widok z Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego na dwa inne punkty widokowe

Wieża Matematyczna znajduje się w głównym budynku Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadzą na nią Cesarskie Schody, ale zanim na nią wejdziemy, warto zwiedzić słynną Aulę Leopoldina oraz stałą ekspozycję uniwersyteckiego muzeum. Wieża to dawne Obserwatorium Astronomiczne i w jej wnętrzach znajduje się wytyczona przez profesora Jungnitza linia południkowa. Wieża nie jest wysoka, ale widok Ci się spodoba.

Więcej o naszym zwiedzaniu uniwersytetu - co pokazać dzieciom w starych murach?

Wieża Matematyczna - sprawdź aktualne info


Muzeum Współczesne

SilverMint blog Muzeum Współczesne punkt widokowy
Muzeum Współczesne - punkt widokowy

Na placu Strzegomskim, w dawnym bunkrze, siedzibę swoją ma Muzeum Współczesne. Na dachu muzeum znajduje się kawiarnia z ładnym widokiem na miasto.

Muzeum Współczesne - Cafe Muzeum - sprawdź aktualne info


Dach CH Renoma

Latem, na ostatnim poziomie parkingu w centrum handlowym Renoma (8 piętro) urządzany jest taras z leżakami i kawiarnią - Urban Garden. Można stąd popatrzeć na ul. Świdnicką i bulwary nad miejską fosą.

Urban Garden - sprawdź aktualne info


Hotel Monopol

SilverMint blog Hotel Monopol Wrocław taras
Hotel Monopol - wieczorny widok na operę

W zabytkowym budynku przy ul. Heleny Modrzejewskiej mieści się najbardziej elegancki hotel w mieście - Hotel Monopol. Na ostatnim, 6. piętrze mieści się dość ekskluzywna restauracja serwująca menu degustacyjne. To dobre miejsce na romantyczną kolację. Z tarasu jest ładny widok na pl. Wolności oraz operę.

Hotel Monopol - sprawdź aktualne info


"Wrocławskie spacery"

to mój blogowy przewodnik po Wrocławiu. W cyklu artykułów opisuję najciekawsze trasy spacerowe po mieście, na które warto zabrać dzieci. Są miejsca wokół Rynku, krasnale, ciekawe historie, bulwary nad Odrą, ogrody, parki i place zabaw. Są także ulubione kawiarnie i restauracje, a także część poświęcona praktycznym wskazówkom na temat poruszania się po mieście. Właściwie cały czas dodaję coś nowego, bo ciekawych miejsc w naszym mieście jest mnóstwo i gdy tylko mamy czas wybieramy się w miasto. Ostatnio wirus mocno pokrzyżował nasze plany i zamiast na muzeach, skupiłam się na mało uczęszczanych zielonych okolicach miasta. Ale nadrobimy to wszystko, nadrobimy. Tak jak wszyscy, czekamy na lepsze czasy.

SilverMint blog Przewodnik Wrocław z dziećmi
Kliknij i przejdź do "Wrocławskich spacerów"
SilverMint blog Przewodnik Wrocław z dziećmi
Nasze ulubione miejsca i historie
SilverMint blog Przewodnik Wrocław z dziećmi
Widoki, ciekawostki, nieznane miejsca
SilverMint blog Przewodnik Wrocław z dziećmi
Miejsca historyczne przyjazne dzieciom
SilverMint blog Przewodnik Wrocław z dziećmi
Tajemnicze zaułki i zakątki
SilverMint blog Przewodnik Wrocław z dziećmi
Atrakcje dla dzieci, ogrody i place zabaw
SilverMint blog Przewodnik Wrocław z dziećmi
Praktyczne porady


Obserwuj mnie na Instagramie

SilverMint blog Makuch2000
Instagram - Makuch2000

Znajdź nocleg we Wrocławiu

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Wrocław z córkami zwiedzany przez 4 dni. Głównie w oparciu o Twoje wskazówki. Dziękujemy za bardzo praktyczne porady. Większość wycieczek zorganizowaliśmy dzięki sugestiom. Wspaniałe zebrane są tutaj wszystkie ciekawe elementy w danym rejonie.

    Ogromne dzięki, dzieciaki zachwycone! My też.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.