Skarby z podróży 5 romantycznych miejsc na pobyt we dwoje Dolny Ślask
||||

Romantyczny weekend w pałacu na Dolnym Śląsku? 5 mało znanych perełek, które warto odwiedzić we dwoje

Dolny Śląsk zamkami i pałacami stoi. Ten region ma ich najwięcej w całej Polsce! Spośród setek zamków, pałaców i dworów, które przetrwały wojenne zawieruchy, do dzisiejszego dnia zachowało się kilkadziesiąt. Sporo z nich pełni funkcje hotelowe. Oto 5 perełek – mało znanych pałaców na Dolnym Śląsku, w których można spędzić romantyczny weekend.

Kamieniec koło Kłodzka

Skarby z podróży 5 pałaców na romantyczny weekend na Dolnym Śląsku
Romantyczny weekend na Dolnym Śląsku – pałac Kamieniec koło Kłodzka

Perełka w sercu Kotliny Kłodzkiej. W otoczeniu pól i podgórskiego krajobrazu. W miejscu zupełnie na uboczu, w ciszy i spokoju. Urządzony w stylu wiejskiej posiadłości w stylu angielskim. Z pieczołowitością odrestaurowany, przez lata podnoszony z ruiny. Razem z folwarkiem, w którym urządzono niezwykle przytulną i smaczną restaurację, serwującą dania z lokalnych produktów. Własny ogród warzywny i kwiatowy, park, romantyczna szklarnia, w której można urządzić małą uroczystość. Latem doskonałe pikniki na łące, a zimą sauna.

Romantyczny weekend: sprawdź tutaj terminy i ceny w pałacu Kamieniec

Zamek Sarny w Ścinawce Górnej

Skarby z podróży 5 pałaców na romantyczny weekend na Dolnym Śląsku
Zamek Sarny na romantyczny weekend na Dolnym Śląsku

Dwór w Ścinawce ma przed sobą jeszcze długie lata odbudowy, ale już teraz można zobaczyć, jak bardzo się zmienia. Wspaniała kaplica św. Jana Nepomucena, rozległy ogród nad rzeką, doskonała restauracja w niedawno odnowionym budynku spichlerza, a także piękne pokoje w Domu Kompozytorów. Warto odwiedzić i poznać niezwykłą historię tego miejsca, idealnego na romantyczny weekend.

Weekend we dwoje: sprawdź tutaj terminy i ceny w zamku Sarny

Pałac Brunów koło Lwówka Śląskiego

Skarby z podróży 5 pałaców na romantyczny weekend na Dolnym Śląsku
Romantyczny weekend w pałacu Brunów na Dolnym Śląsku

Lwówek Śląski to brama do Krainy Wygasłych Wulkanów – miejsca obfitującego w geologiczne atrakcje, mało znane zabytki i widokowe szlaki. Pałac w Brunowie posiada w piwnicach basen, jacuzzi i gabinet SPA. Restauracja serwuje dania z wykorzystaniem regionalnych produktów, a także lwóweckie piwo – pochodzące z najstarszego browaru w Polsce. Pałac otacza piękny park ze ścieżkami spacerowymi. O równo przyciętą trawę dbają urocze kucyki.

Romantyczny weekend: sprawdź tutaj terminy i ceny w pałacu Brunów

Pałac Mojęcice koło Wołowa

Skarby z podróży 5 pałaców na romantyczny weekend na Dolnym Śląsku
Pałac Mojęcice na romantyczny weekend na Dolnym Śląsku

Mojęcice to niewielka wioska, zagubiona pośród sosnowych lasów, które jesienią przyciągają wszystkich amatorów grzybobrania. Pałac Mojęcice to prawdziwa perełka – a szczególne wrażenie robi fantastyczny, manierystyczny portal wejściowy i wiele zachowanych historycznych detali wewnątrz. Działa tu restauracja serwująca dania lokalnej kuchni. Na terenie gospodarstwa przynależącego do pałacu wytwarzane są sery z mleka pochodzącego z własnej produkcji oraz wypiekane na miejscu wyśmienite, pachnące chleby.

Sprawdź tutaj terminy i ceny w pałacu Mojęcice

Pałac Gruszów koło Świdnicy

Skarby z podróży 5 pałaców na romantyczny weekend na Dolnym Śląsku
Pałac Gruszów na Dolnym Śląsku

Rezydencja w Gruszowie jest świetnym miejscem na romantyczny weekend. Polecam zaplanować zwiedzanie niezwykłych i nieco zapomnianych miejsc w Dolinie Bystrzycy! Lata pieczołowitej renowacji pałacu i dbałość o detale zaowocowała przepięknymi, klimatycznymi wnętrzami. Wielkie wrażenie robią zachowane piece kaflowe, reprezentacyjne drewniane schody, a także urokliwy ogród. W pałacu serwowane są śniadania.

Sprawdź tutaj terminy i ceny w pałacu Gruszów

Nieoczywisty Dolny Śląsk – nie tylko na romantyczny weekend

Sprawdź moje przewodniki po mało znanych miejscach Dolnego Śląska!

SilverMint Mój nieoczywisty Dolny Śląsk
SilverMint Mój nieoczywisty Dolny Śląsk

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.