Mój nieoczywisty Dolny Śląsk przewodnik interaktywny
|||

Dolny Śląsk. O nowych przewodnikach – co w nich jest i komu się przydadzą?

Równo rok od wydania interaktywnego przewodnika “Mój nieoczywisty Dolny Śląsk” ukazuje się jego druga część. Ku mojej i Czytelników radości 😉 Myślałam, że jednak trochę mniej czasu zajmie mi jej opracowanie, ale wrodzony perfekcjonizm wciąż zmuszał do poprawiania, ulepszania i zmieniania.

Mój nieoczywisty Dolny Śląsk – część 1 i część 2 – interaktywny przewodnik

Powstał nowy podział na rozdziały w obu częściach. A to dlatego, że chciałam jak najlepiej uporządkować miejsca i ułatwić planowanie zwiedzania. Nie mogło być tak, że jedno miejsce jest w pierwszej części, a miejsce tuż obok – w drugiej części. Choć oczywiście gdzieś ten podział musiał nastąpić.

Pewnie będziesz się zastanawiać, w której części opisałam odwiedzany przez Ciebie rejon Dolnego Śląska – jeśli tak, to zapoznaj się z poniższymi mapami – wybrane kwadraty wyznaczają opisywane w przewodnikach lokalizacje.

Mój nieoczywisty Dolny Śląsk cz. 1 co zawiera
Lokalizacje Mój nieoczywisty Dolny Śląsk – część 1, zaktualizowana i zmieniona
Mój nieoczywisty Dolny Śląsk mapa część 2
Mój nieoczywisty Dolny Śląsk – część 2

Pierwsze, ubiegłoroczne wydanie “Mojego nieoczywistego Dolnego Śląska” mocno rozbudowałam. Zabrałam z niego dwa rozdziały (o Górach Izerskich i Kaczawskich) i przeniosłam do części drugiej, aby tam je uzupełnić i zaktualizować. Do każdego rozdziału w pierwszej części dodałam nowe miejsca, a poza tym dołączyłam zupełnie nowy rozdział o Górach Stołowych i okolicach – nie pasowało mi umieszczać go w drugiej części. I tak zamiast 237 stron nowe, drugie wydanie “Mojego nieoczywistego Dolnego Śląska” liczy stron 264. Żadnych zapychaczy!

Druga część ma 240 stron, w podziale na 10 rozdziałów. W sumie obie części to 500 stron inspiracji, wskazówek, map i ciekawych historii.

Tutaj możesz zobaczyć spis rozdziałów w obu częściach:

strony wewnetrzne
Spis rozdziałów – część 1
Spis rozdziałów - część 2
Spis rozdziałów – część 2

W obu przewodnikach są też bardziej szczegółowe spisy treści z wyszczególnieniem wszystkich opisywanych miejsc – po to, by łatwiej było znaleźć jeśli szukasz konkretnej lokalizacji. Cały spis treści jest interaktywny, tzn., że po kliknięciu w nazwę przenosisz się do opisu wybranego miejsca.

Są oczywiście mapy, po kliknięciu w które od razu przejdziesz do konkretnej lokalizacji w google maps. Są mapy turystyczne, szlaki i oczywiście sporo zdjęć i praktycznych wskazówek.

Dolnośląskie Domy i Domki – przewodnik po obiektach noclegowych

Jakby mało było pracy przy tym wszystkim, stworzyłam jeszcze jeden e-book w tzw. międzyczasie. “Dolnośląskie domy i domki” powstały jako odpowiedź na najczęściej przysyłane pytanie: – Magda, a poleć coś na weekend! Najlepiej jakiś fajny domek…

Tak przedstawione są obiekty w e-booku

No to proszę, polecam ponad 50 domów i domków (i tylko takich obiektów) na weekend, na wakacje, na romantyczny pobyt, wyjazd rodzinny, wyjazd z przyjaciółmi. Zebrałam w zestawieniu i małe proste domki, i eleganckie wille, i stylowe stare domy. Bo różne są nasze budżety i nasze oczekiwania. Zebrałam dane teleadresowe, linki do stron, bookingów, social mediów itp it i dodałam do kolekcji e-booków (bo trzy to już chyba kolekcja?) kolejną pozycję.

SilverMint Dolnoślaskie domy i domki przewodnik po obiektach noclegowych
Dolnośląskie domy i domki

Dla kogo są moje przewodniki?

“Dolnośląskie domy i domki” są dla tych, którym się nie chce, nie mają czasu lub po prostu nie lubią szukać. Siedzieć, przeczesywać internetu, sprawdzać. Otrzymują więc e-book z zebraną kolekcję obiektów, pozostaje tylko wybrać i zarezerwować. I jechać.

SilverMint Mój nieoczywisty Dolny Śląsk przewodnik interaktywny
Mój nieoczywisty Dolny Śląsk przewodnik interaktywny, część 1

“Mój nieoczywisty Dolny Śląsk” jest dla tych, co chcą więcej Dolnego Śląska. Już tu byli, ale ciągle im mało. Już wszystko widzieli, a jednak wcale nie. Albo jadą pierwszy raz, ale chcą odkrywać go powoli, dokładnie i w tzw. stylu slow. Patrzeć na piękne widoki, jeść dobre rzeczy, przerzucać kamienie na ścieżce w poszukiwaniu tych bardziej błyszczących i zadumać się czasem nad zarośniętymi chaszczami ruinami, które jeszcze 100 lat temu były pałacem. Odczytać zatarte napisy i wyobrazić sobie, jak to mogło tu kiedyś być…

SilverMint NOWY Mój nieoczywisty Dolny Śląsk przewodnik interaktywny, inspiracyjny, subiektywny
Mój nieoczywisty Dolny Śląsk  – przewodnik interaktywny, część 2

Czujesz, że to może być coś dla Ciebie?

Zajrzyj do mojego sklepu. Ułożyłam e-booki w zestawy, bo może chcesz mieć więcej niż jeden i w korzystniejszej cenie. Zapraszam. Przeczytaj opinie pod pierwszym wydaniem “Mojego nieoczywistego Dolnego Śląska”. Każde słowo tam zapisane to dla mnie złoto, a dla Ciebie wskazówka, czego oczekiwać po tych moich dziełach. Pozdrawiam i do zobaczenia na Dolnym Śląsku!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.