SilverMint kolorowanki podróżnicze
||

Znasz moje kolorowanki podróżnicze? Nie tylko dla dzieci

Kolorowanki podróżnicze. Kiedy wpadłam na pierwszy pomysł własnych kolorowanek nie sądziłam, że oprócz mnie i moich dzieci spodobają się one komuś jeszcze.

Moje córki bardzo lubią rysowanie i kolorowanie. Ja z kolei lubię, gdy kolorowanie to nie tylko odtwórcza zabawa, ale także nauka czegoś nowego.

Tak powstały pierwsze kolorowanki – mapki. Od kilku lat jeździmy z dziećmi do Chorwacji na letnie wakacje. To długie podróże samochodem, a jak wiadomo, w czasie drogi bywa różnie. Mam kilka swoich sposobów, by przetrwać taką podróż z trójką dzieci na pokładzie. Podczas jednych takich wyjazdów stwierdziłam, że dzieci muszą mieć własną mapę. Może dzięki temu przestaną zadawać pytanie: daleko jeszcze?

Powstały więc pierwsze rysunkowe mapki z najważniejszymi atrakcjami turystycznymi Chorwacji. Okazało się, że w ciągu 3 miesięcy – od czerwca do sierpnia – pobrało je z mojej strony prawie 1000 osób. To dla mnie ogromna liczba – przecież mój blog uruchomiłam na wiosnę i jeszcze mało kto o nim słyszał…

Okazuje się, że ta prosta mapka spełnia swoje edukacyjne zadanie. Dzieci poznają kraj, do którego jadą, wiedzą, jakie miasto jest stolicą i jakich ma sąsiadów. Poznaje flagi, walutę i kilka podstawowych słówek. I może z dumą zaznaczyć odwiedzone miejsca. Bardzo się cieszę, że mapki Wam się spodobały i dziękuję za każdą opinię, którą przesłaliście do mnie na ich temat.

Kolorowanka mapa Chorwacja
Mapa Chorwacji do kolorowania
kolorowanka mapa Chorwacja
Atrakcje Chorwacji – kolorowanka

Kolorowe wspomnienia

Z myślą o mojej najmłodszej córce powstały kolejne rysunki do kolorowania. Zawsze narzekała, że jej prace nie są takie ładne, jak starszych sióstr. A też chciałaby mieć piękne rysunki do powieszenia na ścianę. Wybrałyśmy więc z dziewczynkami zdjęcia z naszych wakacji i na ich podstawie powstaje nowa kolekcja kolorowanek – Wakacyjne Wspomnienia. Pierwsze dwie są już do pobrania. Inspiracją do nich był widok miasteczka Pag na wyspie Pag w Chorwacji oraz górski widok z beskidzkiego szlaku. Jakie będą kolejne? Szykuje się coś jesiennego i coś zimowego 😉

Gdy zamieściłam je na moim profilu na Instagramie, napisała do mnie jedna z mam, która stwierdziła, że to przecież nie są kolorowanki dla dzieci, ale dla niej! Że nic jej tak nie relaksuje, jak kolorowanie górskiego widoku. Bardzo mnie to cieszy. Przyznam się, że i ja koloruję czasem, gdy chcę się wyciszyć i zebrać myśli. To dobra, sprawdzona metoda.

Pag, Chorwacja
Na podstawie tego zdjęcia z naszych wakacji na Pagu w Chorwacji powstał obrazek do kolorowania
Beskid Żywiecki
A widoki, jakie podziwialiśmy podczas wędrówki w Beskidzie Żywieckim – były inspiracją do kolejnego…
SilverMint kolorowanki podróżnicze
Kolekcja kolorowanek do pobrania
kolorowanki podróżnicze SilverMint
W śródziemnomorskich klimatach
kolorowanki SilverMint Chorwacja
Ilustracje wakacyjne
kolorowanki SilverMint Beskidy
A tak było na szlaku w Beskidach
kolorowanki SilverMint Beskidy
Te kolory!

Biblioteka SilverMint – stąd pobierz kolorowanki i inne pliki

Zarówno kolorowanki, jak i inne moje poradniki (Jak przetrwać długą podróż z dziećmi, co spakować na rodzinne wyjazdy, na kolonie, wyjścia w góry itp.) są bezpłatne.

Wysokiej jakości grafiki do druku są do pobrania w plikach .pdf z Biblioteki SilverMint. To strona z materiałami do pobrania zabezpieczona hasłem. Otrzymasz je w mailu, po zapisaniu się na mój newsletter i potwierdzeniu subskrypcji. Pliki możesz pobierać dowolną ilość razy.

Nie obawiaj się spamowych newsletterów ode mnie. Jak dotąd jeszcze żadnego nie wysłałam 😉

Jak oceniasz moje kolorowanki podróżnicze?

Bardzo chętnie poznam Twoją opinię o kolorowankach SilverMint. To pomoże mi udoskonalać projekty i tworzyć kolejne. Zostaw komentarz pod tym wpisem albo napisz do mnie na adres pytania@silverminit.pl. Czytam i biorę pod uwagę wszystkie, także te krytyczne!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.