SilverMint kolorowanka Góry Sowie Wielka Sowa
||

Nowe kolorowanki do pobrania: Dolny Śląsk

Przedstawiam dwie nowe ilustracje do pobrania i kolorowania, które właśnie trafiły do Biblioteki SilverMint prosto z Dolnego Śląska.

Nie wiem, czy będzie to początek nowej dolnośląskiej serii ilustracji, czy jednorazowa akcja uzupełniająca kolekcję – to w sumie zależy od Czytelników. Czy te ilustracje będą się cieszyć ich zainteresowaniem, tak jak kolorowanki przyrodnicze czy mapki z atrakcjami Chorwacji?. Jeśli tak, być może pojawią się kolejne. A jeśli masz propozycję, z jakiego miejsca miałaby to być ilustracja – napisz w komentarzu!

A na dzisiaj zapraszam do pobrania i kolorowania dwóch ilustracji z miejsc na Dolnym Śląsku, które bardzo lubię. To zespół parkowo pałacowy w Żmigrodzie oraz Wielka Sowa, najwyższy szczyt Gór Sowich.

Ruiny pałacu i park w Żmigrodzie

To świetny przykład, jak można zagospodarować miejsce, w którym znajdują się niemożliwe już praktycznie do odbudowania ruiny barokowego pałacu. Zrewitalizowano je – czyli zabezpieczono, podparto grożącą zawaleniem frontową ścianę, zainstalowano pomosty, które umożliwiają dotarcie na wyższe kondygnacje. I, co bardzo ważne, całość uzupełniono fotografiami poszczególnych sal, komnat, fasad z czasów ich świetności. Do tego zadbano o park, który jest dziś przepięknym spacerowym miejscem, z fontannami, stawem, urokliwymi alejkami.

Więcej o pałacu i parku w Żmigrodzie przeczytasz w moim artykule: Pałac Żmigród – tak powinny wyglądać ruiny.

SilverMint pałac Żmigród kolorowanka
Ilustracje tworzone ze zdjęć

Wielka Sowa – wieża Bismarcka i piękne widoki

Góry Sowie są coraz bardziej popularnym celem wycieczek w góry z Wrocławia. I nie ma się temu co dziwić. Tak było już przed wojną, wszak to dla mieszkańców Wrocławia najbliższe góry. Jeszcze do lat ’90 nieco zapomniane, ale ostatnio znów cieszą się coraz większą popularnością. Tej zimy szlaki na Wielką Sowę przeżywały prawdziwe oblężenie!

Polecam nasz ulubiony szlak na Wielką Sowę, a także łatwy i wyjątkowo przyjemny szlak na Kalenicę. Wizyta w Górach Sowich nie będzie kompletna bez odwiedzenia sztolni kompleksu Riese.

Na ilustrację do kolorowania trafiła Wielka Sowa – najwyższy szczyt Gór Sowich, z wieżą widokową, która niegdyś została zbudowana na cześć “żelaznego kanclerza”, Ottona Bismarcka. Dziś jest wieżą widokową. Na Dolnym Śląsku znajduje się jeszcze kilka takich wież – warto je odszukać.

SilverMint blog kolorowanka Wielka Sowa
Wielka Sowa
Kolorowanki Dolny Śląsk
Kolorowanki Dolny Śląsk – pobierz

Więcej inspiracji na wycieczki po Dolnym Śląsku w nieoczywiste miejsca, mnóstwo ciekawostek, interaktywne mapy, szlaki górskie, zapomniane ruiny i wiele innych znajdziesz w moim przewodniku po Dolnym Śląsku.

SilverMint Mój nieoczywisty Dolny Śląsk przewodnik interaktywny
Mój nieoczywisty Dolny Śląsk – przewodnik interaktywny

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.