E-book podróżniczy w prezencie
|

E-book podróżniczy w prezencie?

Kulinarne, podróżnicze, edukacyjne, biznesowe. Lekkie, do zabrania w podróż, do czytania w telefonie i na tablecie. I choć brakuje mi w e-bookach tego “zapachu świeżej książki”, przekonałam się do tej formy publikacji. W końcu sama napisałam przewodnik wydany w formie e-booka. Po tym, jak podkradłam córkom tablet (wcześniej zastanawiałam się, do czego w ogóle ludziom jest potrzebny tablet???) stwierdziłam, że to genialna rzecz, tak czytać te wszystkie e-booki na tablecie i korzystać z interaktywnych funkcjonalności, których nie mają papierowe książki.

Okej, na własny użytek to świetna sprawa, ale jakoś trudniej się przekonać do kupienia e-booka komuś w prezencie. No bo jak to, tak wysłać e-mailem? Bez wręczania? Taki niefizyczny, wirtualny produkt długo nie przemawiał do mnie w kategorii “na prezent”. W końcu najprostszy sposób okazał się strzałem w dziesiątkę: wydruk okładki, na grubszym papierze, w formacie pocztówki, na domowej drukarce. Powstała kartka z życzeniami, które można wypisać na odwrocie i w ładnej kopercie wręczyć obdarowanej osobie.

E-book podróżniczy w prezencie
E-book podróżniczy w prezencie? Wygląda to całkiem dobrze!

A jeśli już koniecznie chcemy coś dodać “fizycznego”, to zawsze gadżet, przedmiot związany z tematem e-booka dobrze się sprawdzi. E-book kulinarny i granitowy kamień do wypieku pizzy. Ebook edukacyjny i pióro. E-book podróżniczy i… no właśnie. Jeśli to przewodnik po Seszelach, najlepiej dołącz doń bilet lotniczy w tamtym kierunku 😉 Z bardziej ekonomicznych rozwiązań proponuję butelkę wina z regionu, o którym piszą w przewodniku.

Ekoprezenty

Moje koleżanki z bloga From Love To Travel wpadły na dobry pomysł i zebrały kilka podróżniczych propozycji e-bookowych pod hasłem “Ekoprezentownik”. Mają rację – e-booki są jak najbardziej ekologiczne, ponadto nie jeździmy w ich poszukiwaniu po mieście i nie płacimy za wysyłkę. Są doskonałe jako prezent last minute – w momencie zapłaty, a właściwie w momencie zakupu, bo płatności on-line są przecież powszechne – otrzymujemy produkt. Polecam Ci zajrzeć do Ekoprezentownika From Love To Travel – jest tam kilkanaście naprawdę wartych uwagi propozycji podróżniczych i na każdą z nich obowiązuje rabat 20% z kodem “Ekoprezent”.

Jest w tym zestawieniu także “Mój nieoczywisty Dolny Śląsk”, z czego bardzo się ucieszyłam. Nie organizowałam żadnych promocji w ramach Black Friday (bo akurat udało się wyskoczyć na kilka dni do Palermo, i odciąć trochę od zakupowego szumu) i teraz jest dobra okazja na przedświąteczne obniżenie ceny. To dla tych, którzy mieli w planie kupno mojego przewodnika dla siebie lub właśnie na prezent dla kogoś bliskiego. Kod “Ekoprezent” obniżający cenę regularną o 20% będzie działać do 24.12.2021.

Mój nieoczywisty Dolny Śląsk
Mój nieoczywisty Dolny Śląsk

A jeśli potrzebujesz do e-booka dołączyć jakąś ładną lub pyszną dolnośląską rzecz, to polecam Ci wybrać coś z mojego “Prezentownika dolnośląskiego”, w którym zebrałam 50 pomysłów na prezenty z Karkonoszy, z ziemi kłodzkiej, spod Śnieżnika i z samego serce regionu. Może obłędnie wyglądające praliny od Vroclinek? Dolnośląskie wino z polskiej Toskanii? Filcowy pokrowiec na tablet (właśnie, na tablet!) od wrocławskiej rękodzielniczki? A może wspomniany tu wcześniej kamień do wypieku pizzy, z dolnośląskiego granitu. Warto wspierać lokalnych twórców!

SilverMint Prezentownik Dolny Śląsk
Zobacz świąteczny Prezentownik Dolnośląski 2021

Mój nieoczywisty Dolny Śląsk

Nie jest zwykłym przewodnikiem. I to zarówno jeśli chodzi o formę, gdyż dzięki wersji wirtualnej ma całe mnóstwo interaktywnych funkcjonalności, w szczególności map z dokładnymi lokalizacjami, jak i o treść. Znajdziesz w nim setki nieoczywistych miejsc, takich, o których tradycyjne przewodniki nie piszą. To zapomniane ruiny, to miejsca, gdzie można znaleźć minerały, to ciekawe historie i mniej uczęszczane górskie szlaki. Są tam także polecenia miejsc noclegowych, restauracji i lokalnych sklepików i warsztatów. To nie jest efekt jednego, czy dwóch wyjazdów na Dolny Śląsk. Ten region jest od ponad 20 lat moim domem. Stale po nim podróżuję i mogę powiedzieć, że poznałam go od podszewki. Przewodnik to dla Ciebie setki inspiracji na kolejny wyjazd. A właściwie wyjazdy, wiele wyjazdów 😉 Cały opis oraz wybrane strony z przewodnika możesz zobaczyć tutaj.

Mój nieoczywisty Dolny Śląsk świąteczny prezent
“Mój nieoczywisty Dolny Śląsk” na świąteczny prezent – kup z rabatem 20%

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.